Dlaczego my?

01. CZYM JEST FANZONE.pl? Krótko o nas.

02. DLACZEGO KUPOWAĆ WŁAŚNIE U NAS? Czyli czym się różnimy od innych. 

03. DLACZEGO NA CZĘŚĆ PRODUKTÓW Z NASZEJ OFERTY TRZEBA CZEKAĆ? Informacje dla niecierpliwych. 

04. DLACZEGO PRODUKTY ORYGINALNE NIE SĄ TANIE? Słów kilka o cenach. 

05. KRÓTKI PRZEWODNIK PO KOLEKCJACH PIŁKARSKICH Czyli co to jest  koszulka dom i wyjazd, oraz jak znaleźć to, czego szukacie. 

06. JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ OD PODRÓBKI? Czyli mini-przewodnik o tym, jak rozpoznać fałszywkę. 

 


 

01.  CZYM JEST FANZONE.pl? Krótko (naprawdę) o nas. 

Internetowy Sklep Sportowy "FanZone" to projekt stworzony przez grupę przyjaciół i sympatyków futbolu, a dedykowany prawdziwym kibicom, dla których barwy klubowe i reprezentacyjne od zawsze kojarzą się z potęgą emocji i poczuciem przynależności do drużyn rywalizujących na piłkarskich stadionach.

Posiadamy najbogatszą w Polsce ofertę oryginalnych produktów klubowych największych potęg piłkarskich naszego globu, a także zajmujemy się sprowadzaniem dla naszych Klientów rzeczy rzadkich, unikatowych i trudnych do nabycia w Polsce.  Obok bogatej oferty zapewniamy także bezpieczne zakupy oraz gwarantujemy oryginalne pochodzenie zakupionych produktów.

 

02.  DLACZEGO KUPOWAĆ WŁAŚNIE U NAS? Czyli czym się różnimy od innych.

Kupować u nas warto, ponieważ nasza oferta jest bogata, a oferowane produkty są bez wyjątku licencjonowane – pochodzą one tylko i wyłącznie od renomowanych dostawców i producentów, a także ze sklepów klubowych za granicą.

W przypadku niezadowolenia z towaru, nie ma problemu z jego zwrotem. Jeżeli wolicie obejrzeć towar przed zakupem – macie możliwość płatności przy odbiorze towaru od kuriera. Zamiast formularzy kontaktowych do Waszej dyspozycji pozostaje telefon, e-mail, a nawet sms. Nasz zespół postara się odpowiadzieć na wszelkie Wasze pytania tak szybko, jak to tylko możliwe.

 

03.  DLACZEGO NA CZĘŚĆ PRODUKTÓW Z NASZEJ OFERTY TRZEBA CZEKAĆ? Informacje dla niecierpliwych.

W związku z dużą ofertą i częstymi zmianami w kolekcjach nie wszystko jesteśmy w stanie magazynować na miejscu – to, co mamy w naszym magazynie oznaczamy statusem dostępności „48 godzin”. Dużą część artykułów sprowadzamy na Wasze indywidualne zamówienie od zagranicznych dostawców (towary z kategorii „3-7 dni roboczych”).

Potwierdzenie dostępności danych towarów za granicą oraz dostarczenie ich do nas z różnych stron świata może trwać nawet kilkanaście dni.

Wierzymy, że za cenę dostępu do rzadkich i wymarzonych produktów warto troszeczkę poczekać. Dajemy Wam szeroki dostęp do dynamicznie zmieniających się kolekcji i robimy każdorazowo wszystko, co w naszej mocy, aby zamówione produkty trafiły do Waszych rąk tak szybko, jak to tylko możliwe.

 

04.  DLACZEGO PRODUKTY ORYGINALNE NIE SĄ TANIE? Słów kilka o cenach. 

Produkty oryginalne oferowane przez nas powstają na zlecenie klubów i federacji piłkarskich – te z kolei, czerpią zyski z wykorzystywania ich emblematów oraz barw. Każdy znak firmowy to spore obciążenia dla kieszeni producenta, a co za tym idzie, także kibica.

Spora część kolekcji piłkarskich produkowana jest przez renomowanych producentów, z wysokiej jakości materiałów (np. Nike, Adidas, Puma, Umbro). Również fakt sygnowania odzieży ich znakiem towarowym oznacza wzrost wartości kupowanych przez nas artykułów.

Dodatkowo, ponosimy koszty opodatkowania każdego sprzedanego produktu. To my ubezpieczamy daną rzecz w transporcie i pilnujemy, by dotarła na miejsce – Wy nie musicie się niczym martwić.

Dlaczego zatem warto kupować rzeczy oryginalne? Przede wszystkim, aby mieć pewność co do dobrej jakości otrzymywanego produktu oraz aby posiadać gwarancję, że zyski ze sprzedaży danej koszulki czy gadżetu trafiają prosto do kasy Waszej ukochanej drużyny, wspierając w ten sposób jej funkcjonowanie. Zarabiają kluby, a nie oszuści.

Przez większą część roku zarówno kolekcje jak i waluty zachowują stałe ceny, stąd nasze możliwości obniżania cen są niewielkie. Obowiązują nas też często ceny sugerowane przez producentów. Kiedy tylko jednak możemy, w newsletterach informujemy Was o zniżkach i promocjach.

 

05.  KRÓTKI PRZEWODNIK PO KOLEKCJACH PIŁKARSKICH, czyli co to jest koszulka dom i wyjazd, oraz jak znaleźć to, czego szukacie. 

Kolekcje dostępne w naszej ofercie, można podzielić na dwie grupy – kolekcje narodowe (reprezentacyjne) oraz klubowe. W przypadku pierwszej grupy, sprawa jest dość prosta: w skład przeciętnej kolekcji narodowej wchodzą zazwyczaj dwa zestawy meczowe (koszulka, spodenki, getry) w barwach charakterystycznych dla danego kraju, oraz odzież treningowa i t-shirty. W przypadku odzieży klubowej można natomiast pogubić się w mnogości towarów, producentów oraz wypuszczanych w ciągu roku serii. W przypadku najbogatszych klubów, różnorodność wzorów koszulek, gadżetów oraz przedmiotów codziennego użytku, może przyprawić o zawrót głowy.

 

Rdzeń każdej kolekcji klubowej stanowią dwie podstawowe koszulki meczowe, wraz z komplementarnymi do nich getrami i spodenkami.

Branżowo nazywa się je zestawem domowym oraz wyjazdowym, a zmieniają się one co sezon (lub w rzadziej, co dwa). Koszulka domowa noszona jest przez piłkarzy najczęściej podczas meczy na własnym boisku i utrzymana jest w standardowych barwach danego klubu ( np. bordowo-granatowych w przypadku FC Barcelona, czy białych w przypadku Realu Madryt). Koszulka wyjazdowa używana jest najczęściej w trakcie meczów na wyjeździe i często charakteryzuje się ciekawym wzornictwem i szaleństwem barw.

Stroje meczowe są wydawane także w wariancie juniorskim. Jedyną różnicą jest tutaj rozmiar - ilość detali na koszulce oraz staranność wykonania nie ulegają zmianie. Na mniejsze dzieci (do 5-6 lat), można często dostać gotowe zestawy, podczas gdy dla starszych milusińskich, poszczególne części garderoby trzeba dobierać osobno. Dostępne są także koszulki damskie, zwężane w talii.

Wszystkie niemal trykoty produkowane są z poliestru wytwarzanego w specjalnych technologiach, dzięki którym materiał sprawdza się przy wysiłku fizycznym – jest oddychający i nie zatrzymuje ciepła przy ciele. Najbardziej znane technologie, to FitDry oraz Climacool.

Drugą część każdej kolekcji, zajmuje odzież treningowa, produkowana przez tego samego producenta, co odzież meczowa. 

W skład takiej kolekcji wchodzić mogą koszulki i bluzy treningowe, koszulki przedmeczowe, dresy, spodenki, bezrękawniki, wiatrówki, a nawet kurtki puchowe. Większość z tych rzeczy występuje również w wydaniu juniorskim. Herby klubowe mogą być w takich kolekcjach nadrukowywane, aby nie zniekształcały materiału – w odzieży treningowej dominuje bowiem miękki ale wytrzymały poliester, wytwarzany we wspomnianych wcześniej technologiach.

Trzeci dział klubowych kolekcji stanowi tzw. odzież codzienna. 

Zaliczamy do niej niemal wszystko, co nie nadaje się na trening: t-shirt, bluzy z kapturem, koszulki polo, a nawet odzież nocna, dziecięca, czy koszule i swetry. Większość rzeczy produkowana jest z bawełny. I tutaj uwaga: w przypadku odzieży codziennej nie ma reguły dotyczącej producenta! Część kolekcji może pochodzić od renomowanych firm zajmujących się odzieżą treningową, jednak część odzieży produkowana jest przez mniejsze firmy, z którymi klub zdecydował się podjąć współpracę. W tym przypadku jakość i cena, a nawet rozmiary mogą się różnić - niezależnie od producenta jednak, każdy pojedynczy produkt posiada unikatowy numer oraz hologram, które są gwarancją oryginalności. Nie ma zatem obaw, że artykuł nie sygnowany znaną marką nie jest produktem klubowym.

Odrębną część kolekcji klubowych stanowią akcesoria - tutaj również nie ma reguły dotyczącej producenta. Renomowani producenci skupiają się zazwyczaj na frotkach, szalikach, czapkach, torbach i piłkach. Produkcję gadżetów podejmują także inne firmy. W ten sposób dostajemy ogromną różnorodność zarówno wspomnianych akcesoriów, jak i takich artykułów jak krawaty, maskotki, kubki, pościele, kocyki, a nawet tak egzotyczne przedmioty codziennego użytku, jak kieliszki na jajka.

Oprócz odzieży i gadżetów sprzedawanych we własnych sklepach, kluby zezwoliły w ostatnich latach na używanie ich znaków firmowych przez lokalnych producentów poza krajem – w ten sposób pojawiły się na rynku przedmioty produkowane na licencji. Jest to zazwyczaj gorszej jakości odzież oraz drobne gadżety. Artykuły te również posiadają hologram świadczący o oryginalności, nie są jednak dostępne na całym świecie, a jedynie lokalnie. Ponieważ stawiamy na jakość i 100% oryginalne pochodzenie, w naszej ofercie takich produktów znajdziecie niewiele (np. kocyki/pościele). Z tego powodu też możemy wydawać się droższym sklepem – wybieramy dla Was towary ze ściśle określonej półki.

 

Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik po kolekcjach klubowych pomógł rozjaśnić trochę strukturę naszej oferty. Każdy oferowany przez nas produkt, staramy się w miarę możliwości opisać. Nie zawsze jest to możliwe – część produktów widzimy po raz pierwszy, dopiero gdy trafi do nas zza granicy. Uzupełniamy informacje na bieżąco – w przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z nami – jeśli tylko będziemy mogli powiedzieć coś więcej na temat danego artykułu, chętnie podzielimy się tą wiedzą! Stale także powiększamy nasz magazyn, aby coraz więcej produktów trafiało do naszych klientów szybko i mogło być należycie pomierzone. Pamiętajcie! Każde Wasze zamówienie, przyczynia się do naszego rozwoju – nie tylko w sensie stricte ekonomicznym!

 

06.  JAK ODRÓŻNIĆ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ OD PODRÓBKI? czyli mini-przewodnik o tym, jakrozpoznać fałszywkę.

Producenci znanych marek sportowych od lat borykają się z problemem podrabiania ich produktów.  O ile z początku podróbki rozpoznawalne były na pierwszy rzut oka ze względu na fatalną jakość, oraz zaledwie zbliżone do oryginalnych znaki towarowe (np. słynne 4 paski, albo logo Adidos), o tyle z każdym rokiem wzrasta ilość podróbek będących bezczelnymi kopiami produktów oryginalnych. Jakość produkcji falsyfikatów wzrasta z każdym sezonem, a ich twórcy porzucili już dawno asekurancką politykę. Co za tym idzie, podróbkę od oryginału coraz trudniej jest odróżnić.

Skąd bierze się powodzenie podróbek? Część kupujących kieruje się oszczędnością, a część po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego, że zaopatruje się w falsyfikat. Nie ułatwia sprawy fakt, że zarówno artykuły markowe, jak i podrabiane często produkowane są w tym samym rejonie świata, jednak z ogromną różnicą w jakości estetycznej czy trwałości materiału.

Pamiętajcie – miejsce produkcji koszulki nic nie powie Wam o jej oryginalności. Zarówno podróbki, jak i najlepszej jakości oryginalne koszulki są często produkowane w takich rejonach świata, jak Tajlandia, Sri-Lanka czy Kambodża!

Dla kibiców spragnionych gadżetów czy koszulek, by móc wyrażać swoją przynależność do drużyny, argument o jakości bywa drugorzędny, a istotniejsza jest niska cena. Ci jednak, którzy mogą sobie pozwolić na większy wydatek i którym zależy, aby część pieniędzy przeznaczonych na zakup produktu danej marki trafiła do kasy klubu i wsparła ukochaną drużynę, pozostają wierni artykułom oryginalnym. I tutaj stają przed dylematem: skąd mieć pewność, że nabywany produkt faktycznie jest produktem oryginalnym?

Doświadczony sprzedawca rozpozna podróbkę bez żadnego problemu, podobnie jak kibic, który posiada już sporo oryginalnych koszulek w swojej kolekcji. Jednak czy każdy z nas jest w stanie odróżnić oryginalny trykot od dobrze wykonanej podróbki? Wierzymy, że tak. Widoczny poniżej przewodnik zawiera kilka wskazówek, jak odróżnić autentyczne klubowe produkty od falsyfikatów.

Jako przykładów użyto tutaj koszulek klubowych z sezonu rozgrywek 2010-12, w porównianiach posłużono się natomiast trykotem reprezentacji Holandii 2010 (kod koszulki: Nike 376906-815) i jego całkiem udaną podróbką. 

  • KOLOR

Jedną z podstawowych różnic w zestawieniu oryginał vs falsyfikat, jest kolor koszulki. Dla przeciętnego zjadacza chleba jest to cecha najmniej znacząca, albowiem swoje wyobrażenie o kolorze koszulki opiera często na relacjach telewizyjnych lub zdjęciach ze stadionów, a te bywają mylące. Oświetlenie i obiektyw potrafią koszulkę w kolorze zielonym zmienić w koszulkę o kolorze przytłumionej mięty, a z mango uczynić pomarańcz. Różnicę w odcieniu najłatwiej jest ocenić porównując koszulkę oryginalną z podrabianą. Jeżeli nie macie takiej możliwości, trzeba szukać innych, bardziej oczywistych oznak oryginalności. Jako wskazówkę można jedynie zapamiętać, że nawet kolory jaskrawe, są w koszulkach oryginalnych bardziej intensywne, niż jarmarczne.

  • MATERIAŁ

Rodzaj poliestru jest pierwszym wyraźnym wskaźnikiem, czy mamy do czynienia z markową odzieżą sportową, czy też z falsyfikatem. Wszystkie znane marki charakteryzują się jakąś technologią produkcji, która pozwala na odprowadzanie ciepła i wilgoci w trakcie wysiłku fizycznego. Poliester taki jest lekko perforowany i  często w różnych rejonach koszulki, stosuje się różne jego postacie – np. pod pachami może mieć on postać gęstej siateczki. W przypadku fałszywek, producenci zazwyczaj nie bawią się takie subtelności, jak zamazane kolory, wyciskane motywy, czy trzy różne faktury poliestru. 

 

 

 

  • HERB KLUBOWY oraz LOGO PRODUCENTA

 

W większości koszulek klubowych, herb klubowy jest naszywany i obszywany dodatkowo dookoła. Sporadycznie kluby decydują się na inne techniki, tak jak np Real Madryt, który zdecydował się w obecnym sezonie na stosowanie trudnego do podrobienia, wypukłego herbu o strukturze przypominającej plastik, czy Liverpool, stosujący obecnie lekko wypukły, gumowy emblemat.

 

 

W przypadku reprezentacji narodowych, producenci tacy jak Nike umieszczają dodatkowo na odwrocie herbu hasło drużyny narodowej, które można zobaczyć wywijając koszulkę na lewą stronę.

 

 

Logo producenta jest niemal zawsze jest haftowane – producenci podróbek coraz częściej również stosują taką technikę, jednak wykonanie jest znacznie bardziej niedbałe, co widać na zdjęciu.

 

 

  • EMBLEMATY i HOLOGRAM

Każda oryginalna koszulka posiada wiele detali i dodatkowych akcentów klubowych – im więcej szczegółów, tym lepiej, choć nie wszystkie kluby pozwalają sobie na rozrzutność.

 

 

Niemal każda koszulka posiada unikatowy numer lub hologram w jakiejś postaci. Firma Adidas stosuje lekko wypukłą hologramową naszywkę w kształcie trójkąta o zaokrąglonych brzegach, Nike stosuje naszywkę ze srebrną nicią hologramową. W przypadku tej ostatniej, nawet podróbki potrafią posiadać naszywkę ze srebrną nitką. Wystarczy jednak przyjrzeć jej się bliżej, a rozwiewają się wszelkie wątpliwości – podczas gdy falsyfikaty posiadają zwykłą lub lekko odblaskową nić, oryginalna koszulka klubowa lub narodowa posiadać będzie nić z widocznym na niej pod określonym kątem hologramem. Od roku 2012 w niektórych koszulkach firma Nike stosuje podwójną nić hologramową.

 

 

  • METKI

 

Podukty podrabiane często posiadają już metki charakterystyczne dla koszulek oryginalnych (z lewej). Na szczęście wciąż pojawiają się różnice – metki takie zazwyczaj są uboższe, często nie mają kodów kreskowych, a metki wenętrzne – nie sprawiają wrażenia zbyt dopracowanych.

 

 

 

W przypadku kolekcji treningowych i codziennych, rozróżnienie jest mniej oczywiste, jednak tutaj problem podróbek niemal nie występuje. Fałszerze koncentrują się na produktach najpopularniejszych.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje okażą się dla Was przydatne i pozowolą wystrzec się falsyfikatów produkowanych przez spryciarzy. Pamiętajcie również, że na portalach aukcyjnych nieuczciwi sprzedawcy często stosują zdjęcia podkradzione z oficjalnych źródeł i o jakości produktów możecie dowiedzieć się dopiero mając je w rękach.

 

 

Dziękujemy za lekturę i wizytę na stronach naszego sklepu. Mamy nadzieję, że był to pobyt udany, a ewentualne zakupy satysfakcjonujące i bezproblemowe.

W razie jakichkolwiek uwag i sugestii, zapraszamy do kontaktu.